NASI PARTNERZY

Reklama
Reklama


nagrody
17.11 2018 X Turniej UTW w Szachach i Brydżu Sportowym o Puchar Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu.

Organizatorem turnieju był Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku . Uczestniczyły w nim UTW z Częstochowy, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Katowic, Lublińca, Rybnika, Siewierza ,Tarnowskich Gór, Tych, Wodzisławia i Zawiercia.  Łącznie 30 par brydżowych i 10-ciu szachistów.
Nasz Uniwersytet reprezentowali Dietmar Warzecha i Krystian Wonchała oraz Jan Marulewski i Krzysztof Grabowski. Mamy  I miejsce w brydżu sportowym , które zdobyli Warzecha Dietmar i Krystian Wonchała . Gratulacje.

 
17.11.2018 Festiwal Tańca "Senior Dance" w Wodzisławiu Śląskim

W Wodzisławskim Centrum Kultury już po raz drugi  tatmtejszy Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizował Festiwal Tańca "Senior Dance". Wystąpiło na nim 20 zespołów tanecznych , głównie w układach równoległych. Zespół taneczny naszego uniwersytetu w składzie Basia Holy. Helenka Domańska, Maria Koffmahn, Ola Moch, Bogusia Sukiennik, Krysia Ścisłowska i Maryla Witkowska jako jedyny zaprezentował się w tańcu współczesnym. Układ taneczny "Czary, mary" w choreografii Marzeny Kobryń zdobył wielkie uznanie organizatorów i bardzo spodobał się publiczności .  Zebranych zachwyciły również stroje i makijaże naszych tancerek. Gratulacje dla naszych artystów
Zdjęcia z imprezy wykonał Andrzej Kupka - uczestnik warsztatów fotograficznych. Wykorzystano również zdjęcia ze strony www.nowiny.pl/kultura

 
V Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów

6 października 2018 r odbyły się V Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów. Uczestnikami imprezy były zespoły artystyczne działające w ramach Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W spotkaniach wzięły udział 32 zespoły (ponad 500 uczestników) z: Alwerni, Będzina, Bytomia, Chrzanowa, Jaworzna, Kłomnic, Koziegłów, Libiąża, Oświęcimia, Miechowa, Mielca, Pszczyny, Tarnowskich Gór, Świątnik Górnych, Wadowic, Wodzisławia Śląskiego, Żor. Na scenie Oświęcimskiego Centrum Kultury zaprezentowały się nasze dwa zespoły - teatralny i taneczny , które w tych artystycznych zmaganiach otrzymały za swój występ wyróżnienie ( regulamin zakładał przyznanie tylko jednej nagrody i wyróżnienia ).
Gratulujemy naszym ARTYSTOM !!!

 
23-25.09.2018 Sukcesy tarnogórskich seniorów na Juwenaliach III Wieku w Warszawie

W dniach od 23 do 25 września 2018 r w Warszawie odbywał się wielki festiwal pozytywnie,  artystycznie zakręconych seniorów z Uniwersytetów Trzeciego Wieku i innych ośrodków .  Na deskach Teatru Palladium i Klubu „Hybrydy” zaprezentowało się ok. 110 zespołów z całej Polski występujących w kategoriach taniec, teatr, kabaret  oraz muzyka. Zespoły oceniane były przez jury, składające się z warszawskich autorytetów artystycznych .
Organizatorem Juwenaliów jest Fundacja AVE a wspiera je m.st. Warszawy w partnerstwie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Białołęckim Ośrodkiem Kultury, Teatrem Palladium i Klubem Hybrydy
Tarnogórscy studenci okazali się mistrzami w zmaganiach muzyczno-taneczno-teatralnych. Zdobyli Grand Prix w kategorii muzyka - najwyższe odznacznie festiwalowe . Zespół kierowany przez Izabelę Lysik –Różańską podbił juwenaliową publiczność afrykańskimi , ludowymi piosenkami , wykonanymi w bardzo oryginalnej aranżacji,  murzyńskimi strojami i niesamowitą energią. W skład zespołu wchodzą: Elżbieta Płaczek, Maria Gołąbska-Marulewska, Henryka Żurek, Teresa Markowska,Alojza Stabach, Jadwiga Psiuk, Ewa Słabik , Krystyna Ścisłowska, Barbara Brzoza, Maria Witkowska, Magdalena Latacz, Bogumiła Sukiennik, Barbara Holy, Dorota Pyka i Henryka Borkowska-Szmatloch

Więcej…
 
Prezydenckie odznaczenie

Nasz kolega Jerzy Zieliński razem z Grzegorzem Rudnickim - obaj są członkami Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zostali wyróżnieni za zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce. Jerzy Zieliński otrzymał Złoty Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz ochrony zabytków i promocji regionalnego dziedzictwa kulturowego . Z kolei Grzegorz Rudnicki został wyróżniony Krzyżem Brązowym. Odznaczenia państwowe wręczył wyróżnionym, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy,
wicewojewoda śląski Mariusz Trepka.
Gratulujemy Jurkowi!

 
Brygida Nowak laureatem półfinału konkursu "Godomy po naszymu- je żech stond"

Nasza sluchaczka - Brygida Nowak została laureatem półfinału VIII Spichlerzowego Przeglądu Etnolektyków "Godomy po naszymu- je żech stond", w kategorii wiekowej - dorośli. Konkurs został zorganizowany przez Fundację Lokalna Grupa Działania " Spichlerz Górnego Śląska. Finał konkursu odbędzie się w kwietniu 2018 r.
Monolog Brygidy Nowak usłyszymy podczas "Uniwersyteckiego Dnia Kobiet"
Gratulujemy.

 
07.10.2017 Wyróżnienia na IV Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tarnowskich GórachW Oświęcimiu odbyły się IV Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów. Uczestniczyliśmy w tej imprezie po raz trzeci . Razem z nami w artystycznej rywalizacji brało udział 36 zespołów , skupiających 400 artystów - seniorów  , reprezentujących głównie uniwersytety z województwa śląskiego  ale także z innych regionów Polski .
Prezentacje konkursowe odbywały się w pięciu kategoriach – małe formy teatralne, zespoły wokalne, chóry, kabaret i teatr. Ocenialibyśmy przez 6 osobowe jury , w skład którego wchodziły  autorytety środowisk muzycznych, teatralnych i tanecznych miasta Oświęcim.
Zdobyliśmy nagrody w postaci wyróżnienia ( regulamin konkursu przewidywał przyznanie tylko  I nagrody  oraz wyróżnienia)  , które otrzymał zespół wokalny – pod kierownictwem Izabeli Lysik-Różańskiej za występ „Impresje barokowe „ oraz taneczny prowadzony przez Marzenę Kobryń za układ „Wspomnienie” .
Gratulacje dla naszych uzdolnionych słuchaczy.

 
Juwenala pełne sukcesów

Po raz drugi słuchacze Tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w dniach 21-22 czerwca wzięli udział w ogólnopolskich Juwenaliach Seniorów w Warszawie.

Nasi przedstawiciele zaprezentowali swoje artystyczne talenty na festiwalu twórczych seniorów, który odbywał się w Białołęckim Ośrodku Kultury, Teatrze Palladium i Klubie Hybrydy i odnieśli spektakularny sukces!
Zdobyli aż cztery nagrody i wyróżnienia, okazując się wśród 200 zespołów z całej Polski mistrzami działań wokalnych i teatralno- tanecznych.
Otrzymali : II nagrodę (pierwszej nie przyznano) w kategorii muzycznej - Zespół Wokalny pod  kierunkiem Izabeli Lysik-Różańskiej, II miejsce w kategorii taniec- zespół taneczny, prowadzony przez Marzenę Kobryń za układ choreograficzny "Wspomnienie", III miejsce w kategorii teatr i  małe formy teatralne za swój  monodram „Spacerkiem  po Budapeszcie” - Grażyna Jurek oraz wyróżnienie w kategorii najlepiej śpiewający dyrygent - Izabela Lysik-Różańska.
Nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentowali:
w 17-osobowym zespole wokalnym: Henryka Borkowska-Szmatloch, Barbara Brzoza, Barbara Holy, Elżbieta Płaczek, Maria Gołąbska-Marulewska, Wanda Ileczko, Kzimiera Kocot, Teresa Majzner, Teresa Markowska, Urszula Orechwo, Jadwiga Psiuk, Dorota Pyka, Alojzja Stabach, Ewa Słabik, Bogusława Sukiennik, Krystyna Ścisłowska, Maria Witkowska i dyrygent-Izabela Lysik-Różańska; w 6-osobowym zespole tanecznym:
Helena Domańska, Barbara Holy, Maria Koffmahn, Aleksandra Moch, Bogusława Sukiennik, Krystyna Ścisłowska, no i oczywiście Grażyna Jurek i 23 członków UTW, wspierających artystyczne działania.
Nasi artyści wzbudzili także aplauz mieszkańców Warszawy, kiedy w oczekiwaniu na konkursowy występ Zespół Wokalny zaprezentował się podczas próby na placu w pobliżu Teatru Palladium; panie ubrane w stroje bogato zdobione klejnotami i złotem, z wachlarzami z piór, maskami  weneckimi zaśpiewały trzy pieśni.
Spotkanie artystyczne seniorów w Warszawie, na którym tarnogórski UTW był już z sukcesami w roku ubiegłym , jest dowodem ogromnego potencjału środowisk senioralnych. I zapewne można o słuchaczach Tarnogórskiego Stowarzyszenia-Uniwersytet Trzeciego Wieku powiedzieć parafrazując żartobliwy aforyzm S. J. Leca- zawsze trzymają rękę na pulsie czasu, by w każdej chwili móc chwycić jego łapę.
Trzeba jeszcze przypomnieć, że „Juwenalia Seniorów” organizowane są przez Fundację AVE przy wsparciu m.st. Warszawy w partnerstwie z Białołęckim Ośrodkiem Kultury, Teatrem Palladium i Klubem Hybrydy.

Udział w Juwenaliach był wspierany przez Gminę Tarnowskie Góry w ramach realizacji zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.


zdjęcia: Helena Domańska i Alek Słabik
tekst: Stanisława Szymczyk, sekretarz TS-UTW we współpracy Ewy Słabik i Grażyny Jurek

 
Aktualności

  • 21 styczeń godz. 15.30  oraz godz 17.00 Koncert noworoczny "Uniwersytet III wieku i przyjaciele"
Zapraszamy na doroczny koncert "Uniwersytet Trzeciego Wieku i przyjaciele" , który odbędzie się w sali widowiskowej TCK.
W tym samym dniu odbędą się dwa "Koncerty noworoczne" :
I koncert godz. 15.30 - wstęp wolny - mile widziani sympatycy naszego stowarzyszenia , nie obowiązują wejściówki,
II koncert godz. 17.00 - wstęp za posiadanymi wejściówkami
Prosimy o skorzystanie z szatni w TCK.
  • 4 luty godz. 16.30 "Pamiętnik mojej babci " spektakl w wykonaniu Rodzinnego Teatru "Rita"
W sali widowiskowej TCK odbędzie się spektakl pt "Pamiętnik mojej babci" . Znana nam Alicja Pacześniak- Słota ( dyrygent orkiestry PSM w Tarnowskich Górach) wyrusza śladem przeżyć wojennych Zofii Tomaszkowej, prababci swojego męża.
Spektakl opowiada o miłości z wojną w tle , o rodzinie , przemijaniu oraz o pamięci, która buduje naszą tożsamość.
Aktorami występującymi w spektaklu są członkowie rodziny Alicji.
Bilety w cenie 10 zł można nabyć przed i po Koncercie noworocznym w dniu 21 stycznia br oraz w biurze stowarzyszenia.
Jeżeli zostaną wykupione miejsca na spektakl o  godz 16.30 a będą jeszcze chętni to w tym samym dniu odbędzie się drugi spektakl o godz 15.00. Bilety również nabywamy w dniu 21 stycznia i w biurze stowarzyszenia

  • do 13 lutego zapisy na koncert do NOSPR z okazji 80 -tych urodzin Krzysztofa Jakowicza

Z okazji 80- tych urodzin K.Jakowicza 26 maja o godz. 12.00 w sali koncertowej NOSPR odbędzie się koncert z tej okazji .
Orkiestrą NOSPR dyrygować będzie Jerzy Maksymiuk a program koncertu to:
Max Bruch - I Koncert skrzypcowy
Igor Strawiński - Suita z baletu"Pietruszka"
Zarezerwowane mamy miejsca na II balkonie. Koszt wyjazdu 40 zł
Zapisy z wpłatami do 13 lutego br przyjmuje H.Hoefler tel 518 539 632

  • 17 luty 2019 r "Traviata" w Operze Śląskiej
Wyjazd godz 16.50 Osada Jana i 17.00 Urząd Miejski ul. Sienkiewicza
7 grudnia 2018 odbyła się premiera "Traviaty" w Operze Śląskiej. Opera ta w reżyserii Michała Znanieckiego i pod kierownictwem muzycznym Bassema Akikiego to jak pisała prasa  mariaż klasyki ze współczesnością. Spektakl rozpoczyna się o godz 18.00 i trwa 3 godziny. O godzinie wyjazdu poinformujemy w terminie późniejszym.
Cena biletu z przejazdem wynosi 70 zł.
Zapisy z wpłatami przyjmuje Henrietta Hoefler tel 518 539 632.


  • Wycieczki zagraniczne

Biuro Turystyczne "HUBTOUR" zaprasza na następujące wycieczki w roku 2019:

1) "Wiedeński walczyk i czeskie piwo" - termin 14-18.08.2019r  tj. Wiedeń , Jaskinie Morawskiego Krasu na Morawach, Brno i Praga.

Cena 790 zł + 12 EURO + 750 koron czeskich

2) "Szwajcarskie sery  i włoskie wina" - termin 12-17.06.2019r tj. Szwajcaria (Schaffhausen), wodospady na Renie, Liechtenstein (Vaduz), Chur, St.Moritz, Mediolan, Wenecja.

Cena 1.190 zł + 50 CHF + 60 EURO.

Świadczenie dodatkowo płatne dla chętnych 3 obiadokolacje: 250,-pln

Organizator - Ewa Słabik (tel.500 664 298).


  • Wycieczki i wyjazdy krajowe
I. Turnus rehabilitacyjny w Centrum Zdrowia i Rehabilitacji "Alka" w Ustroniu Morskim w dniach od 2 - 11 kwietnia 2019 r
Przedłużono zapisy do 31 stycznia 2019
Cena 1307 zł, która obejmuje:
- 9 noclegów w pokojach dwu osobowych typu Standard
- śniadania i kolacje w formie bufetu oraz serwowany obiad,
- dwie kolacje grillowe i dwa słodkie poczęstunki,
- suchy prowiant na drogę,
- konsultacja z rehabilitantem,
- od poniedziałku do piątku 3 zabiegi rehabilitacyjne wg wskazań rehabilitanta, gimnastyka poranna i 45 min marszu nordic walking,
- 2 zabiegi w grocie solnej oraz 2 zabiegi w fotelu masującym,
- spotkanie z dietetykiem i podologiem,
- wycieczka do Kołobrzegu z przewodnikiem,
- wieczorki taneczne,
- przejazd autokarem w dwie strony oraz ubezpieczenie w czasie przejazdu

Organizator wystawia faktury dla osób korzystających z ulgi rehabilitacyjnej.
Zapisy przyjmuje Hania Bednarz . Wymagana będzie zaliczka w wysokości 400 zł
O terminie wpłaty poinformujemy w terminie późniejszym
Wyjazd dojdzie do skutku jeżeli zgłosi się 40 osób, w chwili obecnej zapisało się 25 osób.

II. Wycieczka "Szlak piastowski" - Kórnik, Poznań, Gniezno, Lednica, Kruszwica i Gołuchów- dwa terminy wyjazdu

I termin 8-10 maj 2019
II termin 12-14 czerwiec 2019 -
Osoby, które znajdowały się na liście rezerwowej proszone sa o potwierdzenie swojego udziału w wycieczce
Koszt wycieczki 385 zł. Cena obejmuje:
- przejazd z ubezpieczeniem,
- 2 noclegi w Gnieźnie w hotelu "Lech" w pokojach 2 osobowych z łazienkami,
- 2 śniadania, 2 obiadokolacje i obiad w ostatnim dniu,
- bilety wstępu i obsługa przewodnika.
Program wycieczki:
I dzień
Zamek  w Kórniku  i spacer po arboretum,
Poznań- katedra na Ostrowie Tumskim, Złota Kaplica - mauzoleum Mieszka I i Bolesława Chrobrego , rynek  z Ratuszem , zamek królewski, Kościół Jezuitów i Farny
Czas wolny i przejazd do Gniezna
II dzień
Gniezno- Katedra Gnieźnieńska ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi, Muzeum Początków Państwa Polskiego, czas wolny
Ostrów Lednicki - Muzeum Pierwszych Piastów,
Lednica-Brama Trzeciego Tysiąclecia
Powrót do Gniezna
III dzień
Kruszwica- Mysia Wieża, panorama jeziora Gopło, czas wolny
Gołuchów- zamek w Gołuchowie
Obiad i powrót do Tarnowskich Gór

Zapisy do 30 stycznia 2019 r wraz z wpłatą 135 zł ( koszt przejazdu i obsługi przewodnickiej - nie podlega zwrotowi, chyba, że uczestnik znajdzie chętną osobę na swoje miejsce) przyjmuje Halina Dudek tel 606 917 460 . Pozostałą kwotę tj 250 zł należy wpłacić do 31 marca 2019 r

III. Wycieczka "Ziemia Kielecka i Góry Świętokrzyskie" w dniach 4-6 czerwca 2019 r

Cena wycieczki 375 zł i obejmuje:
- 2 noclegi w pokojach 2 osobowych z łazienkami, 2 śniadania i obiadokolacje,
- przejazd,
- oplata pilota i przewodnika miejscowego,
- bilety wstępu,
- ubezpieczenie.

Program wycieczki:
I dzień
Zwiedzanie Muzeum Zegarów w Jędrzejowie,
Przejazd do Kielc - spacer po Rezerwacie Przyrody Nieożywionej "Kadzielnia" i czas wolny
Przejazd do hotelu w Wólce Milanowskiej

II dzień
Przejazd do Huty Szklanej i piesze wejście drogą asfaltową na Święty Krzyż ( istnieje możliwość skorzystania z przejazdu "Ciuchcią" na własny koszt)
Zwiedzanie Opactwa Pobenedyktyńskiego, Muzeum Misyjnego Ojców Oblatów oraz Krypty
Zejście Drogą Królewską ( 45 min) możliwość skorzystania z "Ciuchci"
Przejazd do Nowej Słupi i zwiedzanie Muzeum Starożytnego Hutnictwa
Czas wolny
Przejazd do Świętej Katarzyny - zwiedzanie dziedzińca klasztoru klauzurowego, kapliczki Żeromskiego i źródełka św. Franciszka
Przejazd do hotelu

III dzień
Wykwaterowanie z hotelu
Przejazd do Oblęgorka i zwiedzanie Muzeum H.Sienkiewicza
Przejazd do Kielc z postojem przy dębie Bartka/ Zagnańska
Zwiedzanie Kielc : wzgórze katedralne, Katedra WNMP, Muzeum Narodowe - sanktuarium J.Piłsudskiego
Czas wolny

Zapisy z wpłatami 130 zł od dnia 9 stycznia 2019 r przyjmuje Ewa Słabik tel 500 664 298 . Pozostała kwotę należy uregulować do 30 marca 2019.
Wpłata 130 zł obejmuje koszty stałe wycieczki i nie będzie podlegać zwrotowi, chyba, że zapisany uczestnik znajdzie osobę na swoje miejsce.

 
Miejsca medalowe na IV Piekarskich Senioraliach 2017

Uniwersytet Trzeciego Wieku Tarnowskie GóryNasza drużyna w składzie Nina i Mirosław Gliszczyńscy oraz Franciszek Drynda zajęli II miejsce w zawodach petanque czyli boule. Zawody odbywały się w ramach IV Piekarskich Senioraliów organizowanych przez Piekarski UTW.

Gratulujemy naszym medalistom oraz  pozostałym zawodnikom biorącm udział w Senioraliach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Przekaż Twój 1 %

Reklama

Ta strona wykorzystuje COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki .

Akceptuje polityke cookie

EU Cookie Directive Module Information